A múzeum alapítása az alapító okirat dátuma szerint 1994.04.26. A 30. évfordulót egy egész éven át tartó programsorozattal ünnepeljük. Konferenciákkal, kiállítással, gyerekeknek, családoknak, felnőtteknek szóló programokkal várjuk látogatóinkat!

Szeretnénk minél több embert megtalálni, akik részt vettek az intézmény létrehozásában, kezdeti működésében.
Kérjük, aki bármilyen módon gyarapította a múzeum életét, írjon nekünk a muzeum.neprajz@paks.hu címre, vagy a facebook oldalunkon https://www.facebook.com/paksimuzeum keresztül messenger üzenetben.
A Helytörténeti Bizottság tagjai, a helytörténeti szakkör tanulói, az épület felújításában részt vevők, a gyűjteményt rendező katonák, a tárgyakat ajándékozók, az ásatáson részt vevők, a Múzeumbarát Kör tagjai, a támogató vállalkozók és üzletek… szerencsére hosszú listát tudnánk írni, de csak kevés pontját tudjuk személyekhez társítani. „Az én múzeumom…” címmel szeretnénk összegyűjteni és közzétenni a kezdetekről szóló személyes történeteket. Kérjük osszák meg velünk emlékeiket!