Családi napunkat a farsang jegyében rendezzük meg, mely a tréfacsinálás, bolondozás, eszem-iszom időszaka. Persze ez attól lesz különleges, ha mindezt vicces öltözékben tesszük. Jöhetnek a mókás, ötletes jelmezek, hangzavart keltő eszközök. Űzzük el a telet és csalogassuk elő a tavaszt!

Programok:
Kézműves foglalkozások
busóálarc, álarcok: 300 Ft/db
bohóc: 300 Ft/db
kereplő: 800 Ft/db

Állati fánkkereső játék
Elszabadultak az állatok a múzeumban és elcsenték a farsangi fánkokat! Gyertek, keressétek meg őket! Vajon hová bújtak? Ha ügyesen megtaláljátok őket jutalmatok egy farsangi fánk!

Öltözz jelmezbe!
Öltözzetek mókás, vicces jelmezbe és jutalmatok egy zsákbamacska!

Farsangi játékok
Gyertek próbáljátok ki farsangi játékainkat! Kisebbeknek játéksarokkal is készülünk!

A családi nap ideje alatt a múzeum három kiállítási egysége, A paksi löszfal, Régiségtár, Dunatár ingyenesen látogatható.

A programon való részvétellel Ön hozzájárul, hogy az eseményen kép- és hangfelvételek készüljenek, melyeken Ön is szerepelhet. A Szervező a felvételeket korlátlanul felhasználhatja, a nyilvánosság részére való közvetítésre, online megjelenítésre is.